Credo

Moje malarstwo to opowieść o poszukiwaniu siebie „…odkąd pamiętam, zawsze w moich dziecięcych szkicach pojawiały się bramy i okna… pojawiały się pojedynczo i w grupach, rysowane na kartkach, w zeszytach, na marginesach czytanych książek…niczym mantra wydobywająca się gdzieś z głębi podświadomości, chęć wyjścia, przejścia i znalezienia tych drzwi, które doprowadzą mnie do własnego  „ja”…”.

Najbardziej interesuje mnie człowiek, niekoniecznie pokazywany wprost, raczej podejmowane przez niego wybory i ich konsekwencje, dlatego często moje obrazy są malarską opowieścią o otaczającym nas świecie, o miejscach i tym co się tam zdarzyło, opowiadanych cicho przez pryzmat kontrastu światła i cienia.

W mojej twórczości możecie spotkać wielkoformatowe obrazy i murale pojawiające się obok szybkich szkiców i miniatur. Prace bardzo delikatne opowiadające ciekawe historie, jak i mocne fakturowe olbrzymy. Sięgając po format i medium, staram się podkreślić omawiany przeze mnie temat.

Sięgam po różne media tworząc cykle fotografii przedstawiające światy zamknięte, biorę udział w międzynarodowych konferencjach, gdzie prezentuje autorskie projekty, ale przede wszystkim maluje.